Кристијан Ериксен денес се појави на во тренинг кампот на Интер, емотивна средба со соиграчите по инцидентот на ЕУРО 2020.

Данецот имаше многу емотивна средба со соиграчите, тој е во Милано откако за време на ЕУРО 2020 колабираше на теренот, па мораше да му биде извршена операција.

Неизвесно е дали ќе биде дел од тимот сезонава, следуваат лекарски прегледи, Ериксен имаше емотивна средба со соиграчите.