Енис Барди двоен стрелец во ремито на својот Леванте со Атлетико Мадрид на домашен терен.

Тимот на Чоло Симеоне дојде во водство со голот на Антоан Гризман уште во 12-тата минута.

Но, студен за Симеоне пристигна од нашиот Енис Барди, кој беше прецизен од пенал во 37-та минута.

Атлетико дојде до реми преку Акуња со гол во 76-тата минута.

Но во финишот повторно од пенал прецизен беше Барди.

Со оваа победа Атлетико е на шестата позиција со 19 бода, додека Леванте во зоната за испаѓање на претпоследната позиција со само 6 бода.

Standings provided by SofaScore LiveScore