По 25 минути игра, Леванте на домашен терен води против лидерот во Примера, Атлетико Мадрид.

Голот за Леванте во 17 минута го даде нашиот репрезентативец Енис Барди.

Погледнете го голот на македонскиот репрезентативедц Енис Барди: