ПСЖ и Мначестер Јунајтед играат дерби  во Лигата на шампионите, епски автогол  постигна Марсијал, израмни на 1-1 за шампионот на Франција.

Марсијал ја погоди сопствената мрежа во 55 минута, реагираше почетнички за израмнување на средбата на „Паркот на Принцовите“…