Јувентус ја оправда фаворитската улога против Џенова и со головите на Квадрадо во 9-та и Дибала во 82 минута запиша победа и освои планирани три бода.

Особено убав беше голот на Квадрадо, епски од корнер, погоди на маестрален начин:

Горан Пандев во игра влезе во 58 минута, неколку минути подоцна имаше стратен дуел со Де Лихт на средината од теренот, за среќа се добро заврши за поранешниот македонски капитен на репрезентацијата.