Болоња запиша победа над Бреша со 4-3, домашните водеа со 3-1, со голот на Орсолини во 80 минута готите стигнаа до победа.

Бреша водеше со 3-1 по првото полувреме со головите на Донарума кој погоди два пати и Цистанта. За Болоња гол во првото полувреме постигна Бани кога намали на 2-1.

Во гториот дел гостите преку ветеранот Паласио, Денсвил и Орсолини стигнаа до неверојатна победа. Синиша Михајловиќ не беше на клупата кај Болоња која по три кола има 7 бода, нема пораз и во моментв е на второто место.

Победничкиот гол за Болоња во продолжение: