Борусија Дортмунд го победи Интер со 3-2 иако губеше со 0-2, стигна до пресврт  и неверојатна победа над тимот од Милано.

Лаутаро Мартинез  и Сенси му донесоа предност на Интер со 2-0, се чинише дека ова ќе биде лесна победа за гостите од Милано.

Сепак тимот од Дортмунд како и секоја екипа од Германија не се предаде, со три гола во низа , два од Хакими и еден од Бранд стигна до заслужена победа со која е на бод негатива од Барселона, Интер е трет со четири бода помалку од Барса и три од Борусија.