Манчестер Јунатед иако губеше со 2-0 против Саутемптон дојде до победа со 3-0 во Премиер лигата.

Гостите поведоа со 2-0 со головите на Беднарек и Ворд -Прус, но стигна одговор на клубот  од Манчестер.

Фернадеш и Квани со два гола во второто полувреме, еден победнички во 92 минута му донесоа победа на Манчестер  против Саутемптон со епски пресврт во вториот дел.