Репрезентативецот на Бразиз, Дани Алвеш ја имаше првата средба со навивачите на Сао Паоло.

Непосредно по слетувањето го градот каде што ќе ја продолжи кариерата Алвеш, навивачите на овој славен клуб од Бразил приредија еуфоричен пречек кој е доволен пример за популарноста на најтрофејниот фудбалер во историјата.