Реал Мадрид  преостанатите натпревари во Ла Лига ќе ги игра на својот помал стадион „Алфредо Ди Стефано“ кој се наоѓа во тренинг центарот.

Вечерва „кралевите“ го пречекуваат Еибар, познат е и составот со кој ќе настапи Реал на овој натпревар на кој е апсолутен фаворит, средбата започнува од 19-30 часот.