Елиф Елмас постигна гол, но тој беше поништен поради игра со рака на Манолас во акцијата по која македонскиот репрезентативец погодини но ВАР го поништи голот.

Македонскиот „дијамант“ имаше неверојатна шанса подоцна, реагираше голгетерски, но голманот на Џенова, Перин со супер рефлекс го спаси голот на домашниот тим. Наполи води по првиот дел со голот на Мертенс во судиското продолжение.