Евертон го совлада Барнли со 3:1 во последниот натпревар од 4 коло во Премиер лигата.

За победникот головите ги постигнаа Кин, Таувсенд и Греј а за гостите предизен беше Мее, сите четири гола паднаа во второто полувреме.

Во следното коло Евертон ќе гостува кај Астон Вила а Барнли го дочекува Арсенал.

Standings provided by SofaScore LiveScore