Шкендија и Вардар одиграа интересен натпревар во Тетово, победа за домашниот тим со 2-1, ја оправдаа фаворитската улога, но со многу мака, со новите три бода, се зацврстија на челната позиција во ПМФЛ.

Тетовчани запишаа победа со головите на Мурати и Алими, победничкиот или вториот на натпреварот е ремек-дело кое се прераскажува во ПМФЛ, најубав момент од 20 рунда.