Рајо Валјекано поведе на домашен терен против Барселона со 1:0 во натпреварот од 11 коло во Ла Лига.

Голот беше дело на подзаборавениот Радамел Фалкао во 30 минута. По ва следуваше радост во домашната екипа, каде на голот е Столе Димитриевски.