Манчестер јунајтед води по првиот дел против финалистот во ЛШ од минатата сезона ПСЖ со 1-0.

Водечкиот гол беше дело на Бруно Фернандеш од пенал, откако во шеснаесеттикот беше соборен Марсијал.

„Пенал – мајсоторот“ на Јунјатед беше прецизен од вториот обид, откако Навас прво го одбрани неговиот удар, но главниот судија го повтори изведувањето бидејќи голманот на ПСЖ беше излезен од гол линијата.