Челзи и Манчестер Сити на „Вембли“ го играат полуфиналето од англискиот ФА Куп.

Головите изостанаа во првиот дел, но она што беше интересно е ситуацијата што се случи во 17.минута кога фудбалерот на Сити , Фернандињо го згазна Мејсон Маунт а многумина сметаат дека Мајк Дин требаше да му покаже црвен картон на играчот за врска на Сити.