Крилниот напаѓач на ВБА, Мет Филипс и неговиот неверојатен гол против Нотингем Форес на стартот од новата сезона во Чемпионшип лигата во Англија е темата на денот.

Филипс реализираше за победа на ВБА од 2:1 но начиот на кој успеа да го матира противничкиот голман за многумина ќе конкурира за најубав во сезоната во втората лига по ранг во Англија која започна денеска.