Фиорентина води против Удинезе со 2-1 по првиот дел на средбата во Фиренца, во тимот од Удине го нема Илија Несторовски кој е на клупата за резервни играчи.

Кастровили и Миленковиќ  во 11 и 22 минута ги постигнаа двата гола за Фиорентина, гостите намалија преку Окака пред крајот на првиот дел.

Удинезе има смао една победа на првите четири средби во Серија А.