Ветеранот на Спал, Серџо Флокари постигна неверојатен гол против Милан во 30 минута за водство од 2-0 на својата екипа.

Флокари има 38 години, не се сеќава кога последен пат бил вака доро оцентез па играта која ја прикажал во Серија А, доби 8,5, тој  е еден од најдбро оцентетите играчи на мечот со Милан кој заврши 2-2.

Голот кој го постигна Флокари се уште се прераскажува, Донарума веројатно ќе сака брзо да го заборави.