Тиаго Силва вечерва за прв пат го облече дресот на Челси во куп мечот против Барнсли, а ноќ за паметење има и второто ново засилување Каи Хаверц.

Челси обезбеди предност од 2-0 на полувремето, а токму Германецот го удвои водството по воведниоот гол на Абрахам.