Дербито меѓу Франција и Португалија од 3 коло во Лига А во Лигата на нации заврши без голвои, 0:0, Кристијано Роналдо ја имаше шансата на мечот во последната минута но Лорис тоа го одбрани.

Без голови заврши и пресметката на Полска и Италија и покрај доминацијата на селекцијата од Апенините.

Во оваа конкуренција единство голови имаше на дуелот меѓу Исланд и Данска. Гостинот победи со 3:0, головите беа дело на Ериксен и Сков а Сигјурнсон постигна автогол.