Македонската женска фудбалска репрезентација има негатива од три гола по првото полувреме против Франција на домашен терен во натпревар од квалификациите за следното ЕП.

Сомер со два гола и Катото со еден и донесоа предност на гостинската селекција во рок од седум минути од 14 до 21 минута.