Ливерпул и Манчестер Јунајтед имаа успешна представа во Лигата на шампионите, Митјиланд и Лајпциг беа надиграни а очекувано изјавите по победите од двата тима од Англија беа позитивни и охрабрувачки.

Покрај фудбалиот сегмент, остана запазен и еден новинар кој поради своите мустаќи ги потсети Клоп и Фред на Пабло Ескобар.

Еве ги реакции на плејмејкерот на Јунајтед и на тренерот на Ливепрул…