Фудбалските репрезентации на Македонија и на Словенија пристигнаа на Арената „Тодор Проески“ во Скопје за дуелот со 7 коло од битката за пласман на следното ЕП.

Секој фудбалер но и член на стручниот штаб во двете екипи на различен начин се „подготвува“ за дуелот кој вечерва се очекува да го следат околу 25 000 навивачи.