Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Маркос Љоренте ја запроси својата долгогодишна девојка Патриша Ноарбе на стадионот „Ванда Метрополитано“. Таа рече „да“ секако, и од среќа заплака.

„Маркос ми рече дека денот кога ќе ме замоли да се омажам ќе биде најсреќен во мојот живот, а тој ден беше вчера. Требаше да одам да му правам  малку друштво  на Маркос на стадионот „Ванда Метрополитано“, и на крајот доживеав нешто толку посебно , со најневеројатната личност што сум ја сретнал, – рече Патриша.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paddy – Charlotte (@paddy.8)