Македонија загуби од Северна Ирска со 11:0 на „Петар Милошевски“ во 5 коло од муднијалските квалификации.

Селекторот Кирил Изов им даде шанса на повеќе млади фудбалери од У19 тимот, во натпревар на кој противникот немаше милост кон нашиот гол.

Ова се головите од денешниот натпревар во Скопје:

По ова следува реваншот во Белфаст во 6 коло од квалификациите за СП, Северна Ирска е домаќин а Македонија има шанса за поправка на впечатокот.