Фудбалеите на Атлетико Мадрид по само пет минути игра имаат водство против актуелниот европски првак Ливерпул.

Стрелец на голот за домаќините е Саул Нуњез, кој најдобро се снајде во петте метри на Алисон и ја пласираше топката во мрежата на Бразилецот.