Фудбалерите на Галатасарај со голот на Бујук имаат водство од 1-0 против Бриж во рамки на 5 коло од групата А во Лигата на шампионите.

 

Доколку гигантот од  Турција победи,  ќе направи голем исчекор кон третото место и пласман во Лигата на Европа, откако ги загубија шансите за првите две позиции кои им припаѓаат на фаворитите Реал Мадрид и ПСЖ.