Шпанска Валенсија славеше во контролниот натпревар против Баер Леверкузен со 2:1 пред се благодарение на расположениот Кевин Гамерио.

Репрезентативецот на Франција постигна два гола, во 10 минута од пенал и во 57 минута по еден одличен контра напад.

За екипата од Германија, прецизвен беше Хаверц од пенал во 27 минута а предходно Драговиќ заработи црвен картон и им ја отежна задачата на неговите соиграчи.