Германија на стартот од второто полувреме покажа зошто е лидер во нашата квалификациска група. Каи Хаверц со гол ја круниса прекрасната акција на гостите во 50 минута.

Милер беше несебичен и го проигра напашаѓачот на Челси, кој пак без проблеми го совлада Столе Димитриевски.