Контролниот натпревар меѓу Манчестер Јунајтед и Тотенхем заврши со три гола, два во мрежата на екипата од Лондон.

„Црвените ѓаволи“ победија со 2:1 со головите на Марсијал и на Гомес, за „Спарс“ во листата на стрелци се запиша Лукас.

Ова беше втора победа на Манчестер Јунајтед на Интернационалниот Куп на шампионите а прв пораз за Тотенхем на овој турнир.