Стојкоски во 50′ минута и  Лука Станковски во 89′ минута донесоа победа на Работнички на гостувањето кај Македонија ЃП.

Со новите три бода, Работнички е на делба на првата позиција со Шкупи, Ренова, и Академија Пандев.

ПМФЛ-7 коло, резултати:

Ренова – Струга ТЛ 1-0

Брегалница – Тиквеш 2-0

Македонија ЃП – Работнички 0-2

Пелистер – А. Пандев 0-0

Шкупи – Борец 3-0

Скопје – Шкендија 0-2