Лече го победи Наполи со 3-2, Елиф Елмас не настапи на средбата поради суспензија од жолти картони.

Лападула постигна два гола за Лече, еден Манкосу, Милик погоди за Наполи кога намали на 1-2 а во финишот стрелаше и Калјехон кога намали на 3-2.

Голот на Манкосу е вистинско ремек дело од слободен удар во 82 минута и веројатно е најубав викендов во ТОП 5 шампионатите.