Јувентус поведе со 1:0 во пресметка со Бреша во 24 коло од Серија А благодарение на маестралниот гол на Паоло Дибала од слободен удар во 38 минута.

Аргентинецот уште еднаш докажа дека игра во неверојатна форма во 2020 година, постигнувајќи го шестиот гол за него во Серија А оваа сезона.