Македонската фудбалска репрезентација за жени вчера ја запиша првата победа во квалификациите за СП откако славеше кај Летонија со 4:1 во Рига.

Нашиот капитен, Наташа Андонова постигна два гола од кој едниот беше од корнер, во стилот на Артим Шакиќи против Англија пред 19 години.