Легендарниот Џанлуиџи Буфон потврди уште еднаш дека годините се само бројка, барем за него, по враќањето во Парма покажа дека и на 43 години е во топ форма.

Буфон со маестрална одбрана против Сасуоло покажа дека може да брани на врвно ниво и пред крајот на кариерата.

Парма загуби со 3-0 од Сасуоло, но оваа одбрана на Буфон се прераскажува.