Џанлуиџи Буфон и на 43 години покажува зошто можеби е најдобриот голман во историјата на фудбалот.

Со одлична одбрана на пенал на Доменико Берарди во 16-тата минута, успеа да спречи водство на Сасуоло на домашен терен против Јувентус и со тоа уште толку да ги закомликува работите на неговиот тим во и така тешката битка за Лигата на шампионите.

Јувентус во моментов има предност од 0:2 со головите на Рабио и Кристијано Роналдо.