Шкендија и Вардар одиграа интересен натпревар во Тетово, победа за домашниот тим со 2-1, ја оправда фаворитската улога, но со многу мака.

Тетовчани запишаа победа со головите на Мурати и Алими, по еден во првото и второто полувреме, за Вардар погоди Мирчевски кога израмни на 1-1.

Алими постигна еврогол, ко јсе прераскажува во ПМФЛ.