Сасуоло и Калјари одиграа нерешено 1-1, прво коло во новата сезона на Серија А, еврогол постигна Бурабија за бод на домашниот тим.

Калјари поведе со голот на Симеоне во 77 минута, Сасуоло израмни преку Бурабија десет минути подоцна, прекрасен гол од слободен удар.