Јувентус води против Сампдорија води со 1:0 откако одличен гол постигна капитенот на овој меч Пауло Дибала.

Јувентус конечно заличува на тимот кој се очекува да биде, па откако во минатото коло стигнаа до тешка победа против Специја, денеска барем во првите 20 минути играат сигурно против Сампдорија.

Погледнете го одличниот гол на Дибала со кој Јувентус дојде до водство.