Шкендија победи со головите на Фелипе, Ибраими и автоголот на Благојевиќ против Силекс убедливо со 3-0.

Прекрасен беше голот на Фелипе за водство од 1-0 во Тетово кој ја најави победата против тимот од Кратово.