Реал Мадрид намали на 2-3 против Шахтјор во Лигата на шампионите, екипата од Украина водеше со 3-0, сега е 2-3…

„Кралевите“ постигна адва гола во вториот дел преку Модриќ и Винициус, голот на Хрватот е ремек дело.