Алавес и Валенсија го играат воведниот натпревар од 27 коло во Ла Лига, со голот на Дани Парехо водат гостите по првиот дел.

Парехо погоди од слободен удар во 34 минута, маестрален потег и неодбранливо за голманот Пачехо кој немаше шанси да го обрани овој шут.