Јувентус го доби градското дерби, го совлада Торино со 4-1, Дибала, Гвадрадо и Роналдо стрелци на головите за „старата дама“ за која погоди и Џиџи, тој всушност постигна автогол.

Шампионот на Италија, екипата на Јувентус немаше проблеми со Торино во градското дерби, победи со 3-1, Роналдо од слободен удар постигна неверојатен гол.

Торино успеа да погоди во финишот на првиот дел, намали од пенал Белоти на 2-1.

Во фокусот на вниманието е голот на Роналдо од слободен удар во 61 минута кога ги постави конечните 3-1. Јувентус со оваа победа се зацврсти на првата позиција на табелата, и полека но сигурно го трасира патот кон одбрана на титулата.