Баерн Минехн запиша победа против Бенфика на гости со 0-4, и има максимален ефект во групата Е во Лигата на шампионите.

Сите четири гола се постигнати  во втрото полувреме, и се дело на Сане кј погоди два пати, автогол на Евертон и еден на Левандовски.

Голот на Сане во 70 минута, одличен удар од слободен удар, мајсторија за  три од три на Баерн Минехн во ЛШ.