Мец и Сент Етијен го играат натпреварот од 8 коло во Лига 1, еврогол постигна Фарид Бујала за предност на домашниот тим.

Бујала погоди во 5 минута од слободен удар на маестрален начин, средбата е во тек, Мец води со овој прекрасен гол со 1-0.