Барселона води против Севилја со 3-0, неверојатен гол за 1-0 постигна Суарез со ножички за предност на домашните.

На 2-0 потоа зголеми Видал, убедлива предност носи Дембеле за 3-0, но голот на Суарез е вистинско ремек дело.