Евертон го совлада Барнли со 3:1 во последниот натпревар од 4 коло во Премиер лигата. Момент кој го одбележа мечот е голот на Андрус Таунсенд.

Андрус Таунсенд погоди во 65 минута кога Евертон направи резултатски пресврт и поведе со 2-1.