Рпрезентативецот на Македонија, Тодор Тодорвски постигна прекрасен гол за Осијек во втората лига на Хрватска, стрелаше прецизно од слободен удар.

Осјек постигна гол против Сесвесте, средбата заврши без победник , 1-1, голот на македонскиот репрезентативец беше мало ремек дело.