Одложениот натпревар меѓу Салцбург и Ајнтрахт Франкфурт од Лигата на Европа се игра во моментов во Австрија, победникот од овој дуел ќе оди на мегдан против Базел.

Првата средба заврши со резултат   4-1 за Ајнтрахт кој во моментов губи со 1-0, голот е дело на Улмер, прекрасен погодок во 10 минута.